English

ویزای انتقال کارمند یا ویزای نوع L

 

ویزای  L1، نوعی ویزای غیرمهاجرتی است که به شرکت‌های خارجی اجازه‌ی انتقال مدیران که شامل دارندگان کسب و کار هستند را تا ۷ سال تحت ویزای  L1A، و همچنین نیروی کار متخصص را تحت عنوان ویزای L1B تا مدت ۵ سال به یک دفتر جدیدی که از قبل در آمریکا وجود دارد را می دهد. برای واجد شرایط شناخته شدن جهت دریافت ویزای L1، کارمند می‌بایست حداقل ۱ سال را در طی ۳ سال گذشته در یکی از شعبه‌های فرعی، اصلی، وابسته یا شعب دفاتر شرکت آمرکایی در خارج از خاک آمریکا کار کرده باشد.

این می‌تواند یک فرصت استثنایی برای کسب و کار‌ها، از جمله کسب و کارهای کوچک باشد تا با حداقل سرمایه‌گذاری در آمریکا گسترش پیدا کنند. صاحبان کسب و کاری که تمایل به برپایی یک بیزنس در آمریکا و مهاجرت به آنجا را دارند می‌توانند بدون نیاز به یک سرمایه‌گذاری عظیم طبق آنچه که در برنامه ی مهاجرتی سرمایه گذاری EB5 وجود دارد این کار را انجام دهند.

 

دو نوع نیروی کار امکان اینکه برای دریافت ویزای L1 ایالات متحده دارای اسپانسر باشند، وجود دارند:

 

  • L1A  هیئت مدیره و مدیران

شرایط برای اعضای هیئت مدیره و مدیران جهت ویزای L1 نسبتاً صریح  است، و یک توضیح با جزئیات کامل از وظایف سمت مورد نظر لازم خواهد بود. به طور اختصاصی، مدیر می‌بایست وظایف نظارتی در ارتباط با کارکنان تخصصی و/یا یک عملکرد کلیدی دپارتمان یا زیرمجموعه‌ی آن‌ها داشته باشد. برای این افراد ویزای L1A صادر خواهد شد، ابتدا به مدت ۳ سال و قابل افزایش به صورت دو ساله تا حداکثر ۷ سال.

  • L1B  کارکنان مختصص (دارای دانش اختصاصی)

این گروه شامل افرادی می‌شود که دارای دانشی از محصولات/خدمات، تحقیقات، سیستم‌ها، تکنیک‌های خاص، مدیریت و روندهای شرکت هستند. در زمان اقدام برای ویزای L1، این موارد می‌بایست با جزئیات کامل شرح داده شوند. کارکنانی که در این گروه قرار بگیرند شامل حال ویزای L1B خواهند شد، ابتدا به مدت ۳ سال و قابل افزایش به مدت حداکثر ۵ سال.

 

ویزاهای نوع L1 و اشتغال بر مبنای گرین کارت EB1C

موارد لازم برای مهاجرت کاری (اقامت دائم) طبق طرح مهاجرتی EB1C مشابه موارد لازم برای گروه ویزای L1A هیئت مدیره و مدیران می‌باشد. بسیاری از مدیران خارجی شامل صاحبان کسب و کار ابتدا تحت ویزای L1A وارد می‌شوند و سپس برای ویزای EB1C به عنوان یک مدیر بین‌المللی اپلای می‌کنند که یکی از بهترین راه‌های به دست آوردن ویزای کاری (گرین کارت) می‌باشد.

شرکت‌هایی که در آمریکا در حال فعالیت هستند می‌توانند در مرکز خدمات USCIS مرتبط، برای یک ویزای L1 درون شرکتی (Intracopmany) به منظور انتقال شخصی از واحدهای خارجی به داخل آمریکا اقدام نمایند. کارکنان در این گروه، در ابتدا، یک ویزای L1 برای تا مدت ۳ سال دریافت خواهند کرد. برای یک آفیس جدید، ویزای L1 برای یک سال اعطا خواهد شد.

در صورت تکمیل ماکسیمم زمان اجازه داده شده برای ویزای L1، کارمند باید حداقل به مدت یک سال در خارج از آمریکا کار کند تا بتواند  درخواستی برای ویزای نوع L یا H بکند.